Kurumsal

Tunaların Tarihçesi

Geçmişi 1918 yılına uzanan Tunalar Ailesinin şirketleşme başlangıcı;      Erol TUNA ve kardeşlerinin 1982 yılında birlikte kurduğu şirket olan Tunalar İnşaat Tic. Ltd. Şti dir. Bu şirket, Tunalar Şirketlerinin ilk kurumsal şirketi olup kuruluşundan bugüne kadar İnşaat, Beyaz Eşya ve mağazacılık sektöründe faaliyet göstermektedir.

Mağaza satışı dışında etunalar.com alışveriş sitemiz online satış hizmeti sunmaktadır.

1989 yılında Tunalar ailesinin ikinci şirketi Tunalar Otomotiv Tur. Tic. Ltd. Şti. kurularak FORD bayiliği alınmıştır. Bayiliğin kuruluşunun ardından 1994 yılında yapılan Yıldızlı Ford Plazamız Türkiye’nin ilk Ford Plaza’larından biridir. Satış, servis ve yedek parça konusunda müşterilerine verdiği memnuniyet ile otomotiv sektöründe başarıyla hizmetlerine devam etmektedir.

1995 yılında TUNALAR SİGORTA ŞİRKETİ kurularak kasko ve trafik sigortaları ile bölgenin önde gelen acentaları arasına girmiştir.

1999 yılında Tunalar ailesinin ikinci Otomotiv şirketi Tunalar Motorlu Araçlar Tur. Tic. Ltd. Şti ile FIAT marka araçlarının ana bayiliğini üstlenmiştir. Trabzon Söğütlü Beldesi’nde yer alan Tunalar Fiat Plaza, müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetleri sunmaktadır.

ALFA ROMEOJEEP markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetlerini Trabzon Fiat yerleşkesi içerisinde bölgenin hizmetine sunmaktadır.

2005 yılında satış hizmetleri olarak Ordu ilinde başladığımız FIAT yetkili satıcılığı,2008 yılında Ordu Fiat Plaza’mızın hizmete girmesiyle, satış, servis, yedek parça faaliyetleriyle bölgemizin hizmetine sunulmuştur.

2007 yılında ikinci el otomotivde Tunalar 2. El ile Trabzon, Ordu ve İstanbul’da hizmet verilmeye başlanmıştır. İkinci elde birinci el garantisi veren Tunalar, ikinci eldeki birikimini bugün OTOMOBİLEN markası ile ülke geneline yaymaktadır. OTOMOBİLEN, İstanbul Pendik, Ankara, İzmir, Samsun, Ordu ve Trabzon’da hizmet vermekte ve sürekli yeni noktalar açarak büyümektedir. OTOMOBİLEN ülke çapındaki en güçlü ikinci el markası olmayı hedeflemektedir.

Tunalar 2007 yılında Trabzon’ da BUDGET lisansiye bayiliğini alarak günlük araç kiralama sektörüne adım atmıştır. Budget markası ile şu an Trabzon Havalimanı, Giresun – Ordu Havalimanı ve Samsun Havalimanı’nda hizmet vermektedir.

Araç kiralama sektöründeki artan bilgi birikimi doğrultusunda kendi markamız olan RENT GO 2013 yılında piyasaya tanıtılmıştır. RENT GO  araç kiralamada daima yeni ve güvenli araç, yüksek hizmet kalitesi ve ekonomik fiyat garantisi sunmayı hedeflemektedir. Amacımız ülkemizdeki 23 kiralama ofisimizle araç kiralama sektörünün en güçlü yerli markası olmak ve kıyaslanamaz müşteri sadakatini sağlamaktır. RENT GO günlük araç kiralamanın yanında RENT GO FİLO ile ticari şirketlerin uzun dönem filo kiralama ihtiyaçlarını karşılamayı da hedeflemektedir.

Turizm alanında ise; 2013 yılında Hilton Garden Inn markası Tunalar topluluğuna dahil olmuştur. 2018 Yılında DOUBLE TREE BY HİLTON olarak hizmetine devam etmektedir.

FORD TRUCKS FORD KAMYON yetkili satış ve servisimiz 2015 yılı itibariyle Samsun’da, İkinci Ford Trucks bayiliğimiz 2016 yılında Trabzon da çağlayan da hizmet vermeye başlamıştır.

2017 Yılında VOLVO yetkili satış ve servisimiz ile otomotiv sektöründe hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Esas faaliyet alanlarımız olan Otomotiv, Beyaz Eşya ve Turizm alanındaki büyümelere odaklanarak dinamik ve tecrübeli ekibiyle ortak heyecanı yaşamanın gururunu taşımaktadır.