Kurumsal

Tunalar Ford

Tunalar Ailesi ticaret hayatına 1918 yılında bakkaliye ve manifaturacılık yaparak başlamıştır. Perakende sektöründe uzun yıllar farklı faaliyetlerde bulunan Tunalar Ailesi, 1989 yılında kararlılıkla başladığı otomotiv sektöründe hem temsil ettiği markalar hem de kendi markaları ile hâlen hizmet vermektedir.

Tunalar Topluluğu bayilikleri ile uluslararası ve ulusal markaları temsil ederken, ayrıca Türkiye çapında tanınan %100 yerli sermaye ile kurulmuş markalara sahiptir.

Hâlihazırda 20’den fazla şehirde 60’dan fazla noktada faaliyet gösteren topluluğun çatısı altında 1000’e yakın istihdam sağlanırken, dolaylı olarak sağlanan istihdam 1500’ü bulmaktadır. Bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayan bir şirketler topluluğudur.

Tunalar Ford, 1928’den itibaren Koç Holding’in bünyesinde Türkiye’nin en önemli otomotiv oyuncusu olan Ford’un Trabzon’daki Bayiliğini yürüten şirketidir. Teknoloji, Ar-Ge, kalite, güven ve benzer daha birçok konuda otomotiv endüstrisinde bambaşka bir çağ açan Ford Otosan’ın bölgedeki önemli bir temsilcisi olarak markanın prensiplerini ve çalışma koşullarını birebir yansıtmaktadır.

Tunalar tarafından 1989 yılında Ford bayiliği alınmıştır. Bayiliğin kuruluşunun ardından 1994 yılında yapılan Yıldızlı Ford Plazamız Türkiye’nin ilk Ford Plaza’larından biridir. Plazamız satış, servis ve yedek parça konusunda müşterilerine verdiği memnuniyet ile otomotiv sektöründe başarıyla hizmetlerine devam etmektedir.